Mida oodata?

Oled siin, sest soovid jäädvustada oma pere erilisel, tundlikul ja ausal viisil. Soovin pakkuda meeldivat pildistamiskogemust ja loodan siiralt, et minu kui kõrvaltvaataja pilk üllatab teid positiivsel viisil!

Siin on mõned mõtted, kuidas end pildistamiseks ette valmistada ja häälestada.

Sessioon


Minu taotluseks jäädvustada on portreid, mis mõjuvad loomulikult; suhtlust ja ehedaid emotsioone inimeste vahel; dokumenteerida eluolu ja tegevusi ja seda täiendada tähenduslikke ja siduvate detailidega. Aga sellega töötan mina — et kokku saaks üks terviklik pildilugu. Teile jääb raske ülesanne mind sealjuures usaldada!

Pildistamiseks võiks planeerida 1.5-2 tundi. Mida rohkem aega võtta, seda isiklikum, sügavam ja mitmekülgsem on ka tulemus. Varun ise alati piisavalt aega, aga väärtustan ka teie oma. Kui on tunne, et väsimus ja piir hakkab kätte jõudma, siis tasub sellest märku anda.


Kodu

Kodus pildistamise võlu on selles, et see on teie endi nägu ja selle erinevad kihid on tähenduslikud ka hiljem fotodel.

Ei ole mõtet üleliigset stressi tekitada korrastamisega — mulle meeldib päris elu! Mis võib olla, eriti väikeste lastega, kaootiline.

Foto on mõnes mõttes armutu — kui miski väga häirib, siis pilt toob selle veelgi rohkem esile. Aga samuti võimaldab see valida vaatenurka ja ebaoluline välja jätta.

Häälestus


Kui mõte pildistamisest tekitab ärevust, ja enamus meist ei tunne end kaamera ees liiga enesekindlana, siis ma luban — pildistamise käigus see ebamugavustunne lahtub. Minu eesmärk on teid jäädvustada viisil, mis teis häid tundeid tekitab.

Ise tasub keskenduda oma emotsioonidele, sest pildid annavad seda nii hästi edasi. Võib mõelda, mis on see tunne, mida parasjagu jäädvustada tahaks. Samuti tasub kaamera asemel keskenduda oma pereliikmetele — kaaslasele, lastele; otsida nendega kontakti ja suhelda.

Ma üldiselt ei armasta liigselt poseerimist, kuid annan piisavalt suuniseid tegevuste kaudu.


Riietus

Ma tahaksin uskuda, et kõige olulisem pildil on inimene ise ja muu, sealhulgas see, mis tal seljas on, on teisejärguline. Ometi pean sealjuures nentima, et riietus pildil loob meeleolu ja kannab tähendust. Jagan siinkohal mõned mõtted ja suunised:

 • Valige midagi, mis mõjub teile endale loomulik, mugav, nauditav. Liigne pidulikkus kodus ei mõju väga loomulikult.
 • Mulle meeldivad naturaalsed toonid ja materjalid (puuvill/vill/siid/lina), see jääb pildil harmooniline, ei võta liigset tähelepanu ja tekstuurid töötavad hästi ka pildil.
 • Piltidel võib ka natuke üle pakkuda! Pikad hõljuvad kleidid, kimonod, kontrastsed värvid, mustrid — kui sulle meeldib stilistikaga katsetada, siis ma tulen hea meelega sellega kaasa!
 • Võib sessiooni jooksul ka katsetada mitut riietust või kasutada erinevaid aksessuaare, kampsuneid-jakke jms. See muudab galerii mitmekesisemaks.
 • Riietus võtab üsna palju tähelepanu, kuid paljas ihu mõjub intiimselt, vahetult, ajatult. Seega soovitan valida riietust, mis jätab natukene vabaks ka keha. Beebiga võiks võimaldada natuke nahk-naha kontakti, eelistada paljaid jalgu sokkidele jms.
 • Fotol ei mõju hästi: suured logod või sõnumid (särkidel); neoonvärvid; laiad mustad pinnad; konkureerivad suured mustred. Ei soovita ka valida tervele perele ühesuguseid riideid ja läbivat sama värvi.
 • Nutikellast võiks pigem loobuda ja telefoni mitte taskus hoida — need tulevad pilil tihti liiga esile.

Lapsed


Vanemad tunnevad tihti oma laste vajaduste või käitumise pärast muret, aga mina ise mitte. Väiksemad lapsed on vahetud ja kui nende soove silmas pidada, siis kulgeb pildistamine ka üldiselt hästi.

Lapsed on erinevad, aga ei ole vahet, kas nad on energilised ja müravad või hoopis häbelikud ja lähedust otsivad. Ma leian pildistamiseks võimalusi erinevates situatsioonides. Ma ei palu neid ka kaamerasse naeratada, vaid püüan neid pildistada nende loomulikus olekus.

Oluline on ka lastele mitte ise tekitada liigset stressi ja neid mitte üle stimuleerida. Ma ise lasen lastel tihti pildistamist juhtida ja lähtun palju nende vajadustest ja ideedest.

Tulemus


 • Vähemalt 60 valitud ja töödeldud fotot sessioonist.

 • Piltide valmimine võtab aega kuni kolm nädalat.

 • Privaatne fotogalerii veebis.

 • Kõik fotod ka täissuuruses allalaadimiseks.

 • Soovi korral printide ja fotoraamatu tellimine.

 • Fotode jagamine teie ainult teie nõusolekul.

Kõik küsimused ja ideed on iga hetk oodatud.

Kohtumiseni!