Fotode säilitamine

Kuidas hoida fotosid?

Siin on mõned mõtted selle kohta, mida fotodega edasi teha ja kuidas neid säilitada!

Fotode väärtus mälestustena aja jooksul kasvab ja on nii oluline, et digipildid lõpuks mõne andmekandjaga ära ei kaoks. Sellega, et meie lapsed saaksid pilte ka paarikümne aasta pärast vaadata, peame me tegelema praegu.

Fotode säilitamise võimalusi on erinevaid ja kõige parem on riske hajutada — hoiustada pilte korraga mitmel viisil ja kohas. Fotosid võiks salvestada erinevatesse seadmetesse, hoida varukoopiad nii välisel kõvakettal (soovitavalt lausa dubleeritult ja erinevates füüsilistes asukohtades) kui veebiserveris (Dropbox, Google Drive jm). Lisaks digipiltidele võiks printida oma lemmikpilte ka paberile.

Paberfoto

Paber tundub materjalina habras, kuid on säilitamiseks üks väga turvaline viis. Paberfotode ajalugu on digifotode omast palju pikem ja need on tõestanud oma vastupidavust.

 

Paberfoto teeb eriliseks ka selle vaatamise on kogemus. Füüsilisel kujul on pilt tajutav teistmoodi — see on kogetav teismoodi kui digikujutis. Kvaliteetselt prinditud pilti on hea vaadata!

 

 

Samuti on paberfotode jagamine on teistsugune kui digitaalsete piltide puhul — see vajab reaalset kontakti. Just isiklike piltide puhul võib see olla olulisem kui internetis jagamine.


PRINTIDE TELLIMINE MINULT

Soave korral saad tellida kvaliteetseid paberfotosid otse minult. Sellisel juhul saan vastutada, et iga pilt saab prinditud just parimal moel!

Paberfotod

Fine art paberfotod — minu lemmikuim pprintimisviis. Detailne ja kvaliteetne print, paber on akvarellpaberilaadse struktuuriga tugev ja paks. Tegemist on ka happevaba ja arhiiivikindla paberiga, mis tagab hea säilivuse

Hind:

10x15cm — 9 tk 27 eurot

15x20cm – 4 tk 27 eurot.

Poolläikival fotopaber prindid:

10x15cm 1 euro

15x20cm – 2 eurot

Fotoraamat

Fotoraamat on alternatiiv klassikalisele albumile. Raamat on kujundatud vastavalt pildimaterjalile on vormistatud väga kvaliteetselt — see on tehtud tugevale paberile, kasutades detailirohket fotoprinti.

Fotoraamatu mõjub terviklikuna ja annab piltidega edasi teie lugu Olulise saab tõsta suurelt esile ja seda toetada detailidega.

 

 

Olen ise läbi katsetanud erinevaid fotoraamatu trükimeetodeid ja jõudnud lõpuks sellise tooteni, mille kvaliteedi ja väljanägemisega saan olla ülimalt rahul!

Standardne fotoraamat on:

  • suuruses 20x20cm
  • kõvade kaantega, mis on kaetud linase kangaga
  • lay-flat köites ehk lehed avanevad täielikult tasapinnaliseks leheks
  • täismatt fotopaber
  • paksud ja tugevad lehed, 240g
  • näidisalbumil on 47 fotot 20 leheküljel (ehk 10-l topeltlehel)
  • kujundatud ja prinditud albumi hind algab 175 eurost

Fotoraamatu tellimiseks lepime kokku, millised pildid sisse lähevad ja teen valmis kavandi, mille sina veel üle vaatad. Kuna raamat pannakse peale printimist kokku käsitööna, siis peaks kättesaamiseks arvestama umbes ühe kuu.

Usaldades raamatu kokkupaneku minule, saad võita aega ja vältida nii kujunduslikke möödapanekuid kui ka tehnilisi vigu, mis väheste kogemuste tõttu ette võivad tulla. Kõik pildid saavad täpselt vastavalt prindi tüübile ja suurusele ettevalmistatud, et tulemus jääks puhas ja ilus!

Küsi näidiseid!

Kõikidest toodetest on mul olemas näidised, mida saan sulle vaadata ja katsuda anda.

Sul on teine visioon?

Usun, et suudan sedagi teostada! Printida on võimalik erinevates formaatides ja kasutada erinevaid materjale. On võimalik saavutada veelgi eksklussiivsemat tulemust või teostada ka lihtsamaid-soodsamaid variante.

Kirjuta — teen sulle personaalse hinnapakkumise, vastavalt soovile ja tellimuse mahule.