Fotode säilitamine

Kuidas hoida fotosid?

Siin on mõned mõtted selle kohta, mida fotodega edasi teha ja kuidas neid säilitada!

Fotode väärtus mälestustena aja jooksul kasvab ja on nii oluline, et digipildid lõpuks mõne andmekandjaga ära ei kaoks. Fotod omandavad ajas uusi tähendusi ja neid mälestusi võiks hoida nii meie endi kui ka laste jaoks.

Fotode säilitamise võimalusi on erinevaid ja kõige parem on riske hajutada — hoiustada pilte korraga mitmel viisil ja kohas. Fotosid võiks salvestada erinevatesse seadmetesse, hoida varukoopiad nii välisel kõvakettal (soovitavalt dubleeritult ja erinevates füüsilistes asukohtades) kui veebiserveris (Dropbox, Google Drive jm). Lisaks digipiltidele võiks printida oma lemmikpilte ka paberile.

Paberfoto

Paber tundub materjalina habras, kuid on säilitamiseks üks väga turvaline viis. Paberfotode ajalugu on digifotode omast palju pikem ja need on tõestanud oma vastupidavust.

Paberfoto teeb eriliseks ka selle vaatamise on kogemus. Füüsilisel kujul on pilt tajutav teistmoodi — sellel on struktuur, see reageerib valgusele ja vaatamiskaugusele. Kvaliteetselt prinditud pilti on hea vaadata!

Samuti on paberfotode jagamine on teistsugune kui digitaalsete piltide puhul — see vajab reaalset kontakti. Just isiklike piltide puhul võib see olla olulisem kui internetis jagamine.


PRINTIDE TELLIMINE MINULT

Paberfotod

Fine art paberil, detailne ja klaviteetne print. Paber on matt, tekstuurne, tugev; happevaba ja arhiivikindel.

Hind:

10x15cm — 10 tk 25 eurot

5x20cm — 5 tk 25 eurot

Fotoraamat

Fotoraamat on alternatiiv klassikalisele albumile. Raamat on kujundatud vastavalt pildimaterjalile on vormistatud väga kvaliteetselt — see on tehtud tugevale paberile, kasutades detailirohket fotoprinti.

Fotoraamatu mõjub terviklikuna ja annab piltidega edasi teie lugu Olulise saab tõsta suurelt esile ja seda toetada detailidega.

Olen ise läbi katsetanud erinevaid fotoraamatu trükimeetodeid ja jõudnud lõpuks sellise tooteni, mille kvaliteedi ja väljanägemisega saan olla ülimalt rahul!

Standardne fotoraamat on:

  • suuruses 20x20cm
  • kõvade kaantega, mis on kaetud linase kangaga
  • lay-flat köites ehk lehed avanevad täielikult tasapinnaliseks leheks
  • täismatt fotopaber
  • paksud ja tugevad lehed, 240g
  • näidisalbumil on 47 fotot 20 leheküljel (ehk 10-l topeltlehel)
  • kujundatud ja prinditud albumi hind algab 175 eurost

Fotoraamatu tellimiseks lepime kokku, millised pildid sisse lähevad ja teen valmis kavandi, mille sina veel üle vaatad. Kuna raamat pannakse peale printimist kokku käsitööna, siis peaks kättesaamiseks arvestama umbes ühe kuu.

Usaldades raamatu kokkupaneku minule, saad võita aega ja vältida nii kujunduslikke möödapanekuid kui ka tehnilisi vigu, mis väheste kogemuste tõttu ette võivad tulla. Kõik pildid saavad täpselt vastavalt prindi tüübile ja suurusele ettevalmistatud, et tulemus jääks puhas ja ilus!

Kaaned

Kaasi on võimalik teha erinevate kangaste ja toonidega. Samuti on võimalik kaanele lisada kiri või sümbol (kuldne, hõbedane, vaskne, valge). Siin on kangatoonide värvikaart:

Küsi näidiseid!

Kõikidest toodetest on mul olemas näidised, mida saan sulle vaadata ja katsuda anda.

Sul on teine visioon?

Usun, et suudan sedagi teostada! Printida on võimalik erinevates formaatides ja kasutada erinevaid materjale. On võimalik saavutada veelgi eksklussiivsemat tulemust või teostada ka lihtsamaid-soodsamaid variante.

Kirjuta — teen sulle personaalse hinnapakkumise, vastavalt soovile ja tellimuse mahule.